
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| Polarity | North Pole, South Pole |
| Type | Hall Effect Switch |
| Output Type | CMOS |
| Max Supply Voltage | 6 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Max Output Current | 1 µA |
| Max Supply Current | 10 µA |
| Test Condition | 25 °C |
| Sensing Range | 3 mT Trip, 2 mT Release |
Stock: 1088
Distributors
pcbx
Unit Price$0.18653
Ext.Price$0.18653
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.18653 | $0.18653 |
| 10 | $0.17478 | $1.74780 |
| 50 | $0.16378 | $8.18900 |
| 100 | $0.15318 | $15.31800 |
| 500 | $0.14327 | $71.63500 |
| 1000 | $0.14120 | $141.20000 |
| 3000 | $0.13916 | $417.48000 |
| 5000 | $0.13583 | $679.15000 |
